Mumiyo (Mumya, Mumijo, Mumio) Nedir, Faydaları Nelerdir?

     Parlak siyah renkte zifte benzeyen ve insan vücut ısısında eriyebilen acı bir tada ve karakteristik bir kokuya sahip, suda kolay çözülebilen alkolde çözülmeyen, Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan’da Yerden 2500-3000 metre yüksekte ki dağların mağaralarında ve kayların üzerinde bulunan ve 100 yıldan fazla bir süre sonra fosilleşerek ortaya çıkan tamamen doğal maddeye verilen addır.

Rus televizyonunda Mumiyo'nun faydalarının anlatıldığı bir program (Dil Rusça, İngilizce Altyazılı)

     Mumiyo vücudun tüm hastalıklara karşı korunmak’’bedeni korumak’’ anlamına geliyor. Yerel halk dağların gözyaşı da demektedir. Mumiyo’nun toplanması da tam bir sır olarak bilinmek hatta babadan oğula geçmektedir. Mumiyo’nun insan üzerinde ki etkisini ilk defa dağ keçisi avlayan insanlar fark etmiş ve daha sonrada kendi üzerlerinde denemişlerdir. 

Bacağı kırılan yaşlı kadın Mumiyo ile nasıl iyileştiğini anlatıyor (Dil Rusça, İngilizce Altyazılı)

     Bir grup avcı dağ keçisi avlayıp yiyecek ihtiyaçlarını karşılarlarmış ama içlerinde birisi bir gün yaraladığı keçiyi takip etmiş ve  dağ keçisinin yamaçlarda bir kayayı yalayıp daha sonra yarasının üzerini yaladığını fark etmiş. Dağ keçisi yarasının daha çabuk iyleşmesi için bunu yapmaktaydı. İşte mumiyonun ilk defa yaralarını iyileştirebilen bir doğal ilaç olduğu fark edilmiş ve bu doğal ilacı daha sonralarda toplayabilmek için hep bu yol izlenmiş. Önce dağ keçisi yaralanıyor ve daha sonra yaralı dağ keçisi takip edilip mumiyo’nun kaynağını bulup topluyorlarmış.

 

          

1 Paketi 15 TL                                                                       30 luk 1 Paketi 25 TL

  4 Paket alana kargo ücretsiz!                                             30 luk 4 Paket alana kargo ücretsiz!

     Mumiyonun oluşumuyla ilgili olarak bitkilerin fosilleşmesinden bahsediliyor ama yerel halk aslında mumiyonun dağ keçilerinin menilerinin fosilleşmesinden ortaya çıktığını savunuyor.

     Dünyada birçok ülkenin hekimleri tarafından kullanılan bu doğal ilaç ülkemizde maalesef hak ettiği yeri bulamıyor. Bilimsel araştırmaları 1950 yıllarında başta Çin ve Amerika olmak üzere eski Sovyetler Birliği, İran ve Hindistan gibi ülkeler tarafından yapılmış ve etkilerinin muhteşem olduğu gözlenmiştir. Ama oluşumuyla ilgili hala net cevaplar alamamışlardır. Ama şu gerçektir ki Yoğun güneş ışığına maruz kalan ve 2500–5000 gibi rakımlarda insan kirliliğinden uzak bir ortamda oluşması.


     Mumiyo`nun faydaları ve tedavi ettiği bilinen hastalıklardan bazıları;

Alerjik isilik
Anjin
Antritis ve orta kulak iltihabi
Asit eksikliği
Astım
Botkin ve kolesistit
Böbrek tasları
Bronşit  
Diş ve ağız Hastalıkları
Furunculosis
Hemoroit
Hepatit
Hipertansiyon ve kardiyovaskuler hastalıklar
Kabızlık
Kalp hastalığı
Kan Hastalıkları
Karaciger ve siroz
Kemik kırılması
Kırıklar, yaralar, travma ve yanıklar
Mammary bezi bir inflamasyon
Mide ülseri
Nevralji
Polipler, rhinitis ve antritis rinite
Pyelonephritis ve idrarini tutamama
Radiculitis
Rhinitis ve antritis rinite   
Seker Hastaligi
Sinir bozukluklari
Sistit
Throm
Tüberküloz
Ülseratif kolit 
Vajina ve erozyon
Zatülcenp
 
Uygun Fiyat Mumiyo Siparişi için 0536 356 33 22